Kevadine Tallinn Fashion Week sai Kalev spaas meeleoluka alguse

Pressiteade 19.04.2024

 

Eesti moe kõige olulisem sündmus Tallinn Fashion Week sai neljapäeval suurejoonelise alguse, tuues Kalev spaa veekeskuse basseinile ehitatud moelavale nii glamuuri kui pesumoodi.

Kalev Spa hotell & veekeskususes toimuv moenädal üllatab publikut sel korral veele püstitatud moelavaga, mis on mitmetele disaineritele andnud veest ja ookeanist inspireeritud tõuke loomingule.

Kevadine Tallinn Fashion Week sai ilusa alguse Embassy of Fashioni moevaatemänguga. Riina Põldroos oli uue kollektsiooniga sukeldunud rõõmsatesse värvidesse ja pehmetesse vormidesse. Kollektsioon HOLA pühitseb päikesepaistet, troopikat, mangokokteile ja mandoliinide mängu. Kleitidel on õide puhkenud kangast õmmeldud suured värvilised lilled ja vormi annavad lopsakad volangid. Erilised käsitööna narmastest põimitud kleidid sai loodud, et soojas suveöös tantsida. Troopilist kuuma seksikust jahutasid moelaval cool’id pükskostüümid, mis seekord pehmema joonega ja avaramad. Riina Põldroosi rõivad on mõeldud kõigile naistele, et tähistada suve, sõpru, saavutusi, pidustusi ja erilisi hetki ka igapäevas.

Eelmisel aastal Kuldnõelale nomineeritud disaineri Ketlin Bachmanni värskeim kollektsioon ühendas omavahel puhtad värvid ja lihtsad siluetid, mängulised drapeeringud ja disainerile omased kaunistusvõtted. Uues kollektsioonis on kasutusel rohkelt viimaste hooaegade teemade edasiarendusi nagu metallikust ornamendid, kuumpresstöötlusega detailid ning erinevad plisseerimistehnikad.

Vormiotsingutes uitav kevad-suvine kollektsioon katsetab lõikeid, segab värve lahjemaks ja igatseb lihtsuse poole, samal ajal sisaldades vältimatu koguse tumedat draamat ja nostalgilist dekadentsi, et Ketlin Bachmanni käekirja eksimatult edasi anda.

Aldo Järvsoo kevadkollektsiooni Hoovus valmistamiseks läks suures osas kasutusse Embassy of Fashion moestuudio kangajääke eelmistest kollektsioonidest ja eratellimustest – sustainable slow fashion on enamuse Eesti moedisaini märksõnadeks juba aastaid, kuid siiski jääb alles oluline kogus kangatükke, millest on võimalik luua midagi väärtuslikku.

Aldo Järvsoo kollektsiooni pastelne tüllivahune maailm sai inspiratsiooni veealusest imemaailmast, kus hõljuvad müstilised olendid ja veetaimed. Unenäolisele veemaailmale vastandus moelaval meremeeste riietusest inspireeritud konkreetne madruse-triibustik.

Mammu Couture tähistas moenädalal brändi 10. aastapäeva erilise moeetendusega. Kevadine moeetendus tähistas naiselikku, ajatut elegantsi, mis hõlmab kvaliteetset viimistlust ja brändile omaseid käsitöölisi tikandeid. “Kollektsiooni kirjeldab stiil, mida ei dikteeri trendid, vaid mis on igavesti moes ja kantav. See on mõeldud enesekindlatele, edukatele ja küpsetele naistele, kes ei tee elus kvaliteedi osas allahindlust,” kirjeldas brändi looja Maria Tammeorg kirglikut ja reisihimulist naist, kes tema loomingut kanda armastab. Kollektsioon peegeldas disaineri enda erinevaid tahke: magusat, armsat, julget, stiilset ja kaasaegset. Lisaks modellidele astusid Kalevi spaas vee peale ehitatud moelavale naised tema klientuurist, kandes mõnd varasemalt soetatud brändi peene käsitöötikandiga ajatut kleiti.

Rätsep ja moelooja Anastassija Balak esitles uut ujumisriiete kollektsiooni, mis on inspireeritud ookeanist ja veealusest maailmast. Kollektsiooni OCEAN naelaks olid disaineri enda loodud originaaltrükised. Moelaval sai näha palju rannamantleid, pareosid, kleite ja kostüüme. Lisaks on kollektsiooni osaks uuenduslikust võrkkangast valmistatud ujumisriided SMART. “Sellisest poolläbipaistvast kangast ujumistrikooga saab päevitada ilma päikesepõletust saamata,” selgitas Anastassija Balak nutikate rannarõivaste tausta.

Kollektsioonis sai näha ohtralt erksaid värve nagu kuninglik sinine, korall ning erinevad toonid rohelisi ja punaseid. Ujumisriideid leidus igale maitsele, olgu nad erksate trükistega või silmi rahustavaid, aga ka ülikinniseid ja avatud lõigetega. Rõivaid täiendasid veepealsel moelaval aksessuaarid meritähtede, karpide ja korallide näol.

Moenädala esimesele päevale andis suvise meeleoluga finaali Kriss Soonik. Esitlusele tulid nii kevad-suvi 2024 kollektsioon kui ka eksklusiivsed disainid, mis toodetud ainult Jaapani turule.

Kriss Soonik SS24 kollektsioon sai inspiratsiooni mõnusast Austraalia õhkkonnast ning surfarite elustiilist. Surfilaua asemel on ehk kodus mõnuledes hoopis käes raamat – justkui surfaks diivanil. Sellest sündiski kollektsioonile nimi Couch Surfing. Värske kevad-suvine kollektsioon tõi Austraalia muretu olemise siia, et jaguks ikka rohkem päikest, liiva, lainetes mängimist, kui ka diivanil mõnulemist. Millest iganes kõige rohkem puudu, uues kollektsioonis on see olemas. Olgu selleks rõivad pruunist plisseerkangast, mis kumavad valguses kui kuldne kevadine päike, kirkad rohelised või beežid mänguliste mummudega – uuest kollektsioonist kihab välja seiklushimu ning pingevabadust. Moelaval sai näha ka uhiuusi ujumisriideid, mis disainitud toredateks surfipäevadeks ja vees mõnulemiseks.

Etenduse finaaliks tegi aga disainer Kriss Soonik-Käärmann vettehüppe, võttes basseinist viimast ning lehvitades publikule värskendavas vees supeldes.

Tallinn Fashion Weeki esitleb Freixenet, toimumisele aitavad kaasa Absolut,FazerLavazza ja RGB Baltic. Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Postimees Naine.

Tallinn Fashion Weeki programm:

Reede, 19. aprill

17.30 Jo Nurm, NADAxLUKS

19.00 Siret Design, Kristina Viirpalu Couture

20.30 Amanjeda by Katrin Kuldma

TFW kevad 2024 esimese päeva galeriid SIIN.
Kollektsioonide eelinfo SIIN.

Jälgi meid:
Facebook
Instagram @tallinnfashionweek

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee