Tallinn Fashion Weeki teine päev pakkus midagi nii meestele, pruutidele kui argipäeva ehtima

Pressiteade 09.04.2022

 

Tallinn Fashion Weeki kevadine moenädal sai kauni finaali, tuues publiku ette silmailu nii meestemoe, pruutkleitide, aga ka argipäeva ehtimise vallas.

Kevadise moenädala teise päeva juhatas sisse Hannes Rüütel, tuues moelavale uuenenud brändi meesterõivaste kollektsiooni. Rüüteli kevadsuvine kollektsioon kombineeris stiilseks tervikuks šikid lõiked ja detailid ning kaasaegse tänavamoe, tutvustades brändi värsket ilmet nii uuenenud logo kui ka enesekindlama disainikäekirjaga. “Kuulan 100 protsenti oma südame häält, jäädes truuks maalähedastele toonidele, mis on mind ennast alati kõige rohkem kõnetanud. See aga ei tähenda, et minu loomingust puuduks mõni silmapaistvam aktsentvärv,” avas disainer, et tähtsaks osaks olid saanud ka unikaalsed prindid.

Teisena astus publiku ette Marilin Sikkal, tähistades kollektsiooniga A Dozen Dreams disanerile omaselt värvikirevalt autori 12. tegutsemisaasta täitumist. “Pehmed naiselikud unistused on need, mis maailma päästavad –  naise ja naiselikkuse roll maailmas on hindamatu,” kommenteeris disainer märgilise kollektsiooni tagamaid. Kollektsiooni rõivad on omavahel lihtsalt kombineeritavad, moodustades kokku kandjale isikupärase terviku, mis valmib koostöös tellijaga – värvid valitakse koos nagu kevadist tulbikimpu. Julgelt luksuslikud siidsametid heidsid pilgu helgesse tulevikku, millest unistada on alati lubatud.

Brand NO.8 kevadise loomingu taga olid illusioonid, kontrastid, vastandid, aga ka eelmisest hooajast tuttavat elegants ja sportlikkus. Valge ja musta kombinatsioon rõhutas kontrastsust, olles justkui päev ja öö. Valge värv aga isikustab võrdsust, sisaldades võrdselt kõiki olemasolevaid spektrivärve. Sellel kõigel on moelooja sõnul tähendusrikas tähendus, andes ühtaegu edasi nii sära kui külma.

Kollektsioon esindas ka kombinatsioonide ja ühtsuse temaatikat. “Selle põhjuseks on eelkõige ekspressiivne stiil ja tekstuur – näiteks karmid aksessuaarid ning kauboi-stiilis saapad koos lillelise lendleva kleidiga.” Kollektsioonis sai näha ka trendikat color block kombinatsiooni, lilleprinti, sära ja valguse murdumist ning pastelltoonides bukleekangast.

Alexanderling esitles kevadkollektsiooni Merikarp, mis tõi moelavale avarad lõiked ning kevadise positiivsuse. Värvipalett tuletas meelde, et vaatamata destruktiivsele olukorrale maailmas on kuskilt võimalik leida lohutust, inimlikkust, isegi sära. Uue kollektsiooni siluett oli endiselt kohaliku rätsepatöö meistriklassist.

Disainer Anu Lingi jaoks on kandja enesetunde tõstmine esikohal. “Leidsin inspiratsiooni nii kangaste struktuurist, kui tundest, mida see nahal tekitab. Kasutasin siidkangaid, angooravilla, aga ka jersey’t, mis on läbi aastate minu lemmikuks jäänud – need paitavad kandjat ja tuletavad meelde neid helgushetki minevikust, mida uuesti ja uuesti kogeda sooviks,” avas moelooja.

Viimaks võtsid lava üle Embassy of Fashioni moemaja disainerid. Aldo Järvsoo esitles Kultuurikatlas luksuslikku pulmakleitide kollektsiooni. Mitmekihilised tikitud pitskangastest minikleidid ja topid on mõeldud nii ägedateks pulmadeks, kuid miks mitte ka lihtsalt ilusateks suvisteks hetkedeks. “Aina keerulisemas maailmas on iga lähedasega veedetud hetk tähistamist väärt!” on Aldo Järvsoo kindel.

Igal aasta soovivad Aldo Järvsoo kliendid aina mugavamaid ja julgemaid pulmakleite, millega oleks mõnus päev veeta ning õhtul ka natuke pidutseda! Minikleitide juurde valmisid kuninglikud siid-organzast keebid ja plisseeritud tüllist pidulikud mantlid.

Ketlin Bachmanni moenädala kollektsioon koosnes erivärvilistest oversize kleitidest, mille geomeetrilised lõiked on vääristatud ohtrate nöörvoltide ja vahvelkroogetega. Kollektsiooni materjalid on 100 % naturaalsetest materjalidest ning kleidid on valmistatud puuvillastest ja linasestest kangastest. Kerge nostalgiaga üle valatud kollektsioon oli inspiratsiooni saanud lapsepõlvest. Disaineril on alati olnud soov tabada seda lapselikku muretut nooti, kerget kulgemist ja vabadust.

Riina Põldroos näitas kevad-suvist kollektsiooni nimega Shimmer. “Kollektsioon on kerge, värviline ja helge, koosnedes originaalprintidega või skulpturaalselt drapeeritud kleitidest ning efektsetest pükskostüümidest,” tutvustas Põldroos. Kollektsiooni valikus leidus midagi kõikideks kevadisteks ja suvisteks pidudeks, aga ka tähistamaks lihtsalt ilusat igapäeva. Tähtsal kohal olid keerulised värvikombinatsioonid ning ka sel korral on koloriidil väga suur roll. Siidile trükitud originaalprindid olid inspireeritud miraažidest ja kuuma suveõhu värelevatest illusioonidest. Lõiked olid lihtsad ja selged, disainis on oluline pigem kandja, värvide küllus ja materjalide elegants.

Kõik moenädalal osalevad disainerid annavad omal moel panuse ka Ukraina toetuseks.

Tallinn Fashion Weeki esitles Freixenet, toimumisele aitasid kaasa DHLKaubamajaAbsolutKevin.Murphy, FazerLavazza, Bentley ja rgb.

Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Anne & Stiil.

Info ja pildimaterjal kõikide kollektsioonide kohta SIIN.
Esimese päeva galeriid SIIN.
Teise päeva galeriid SIIN.

Lisainfo:
tfw.ee
press@estonianfashion.eu

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee