Tallinn Fashion Weeki teine päev pakub midagi nii meestele, pruutidele kui argipäeva ehtima

Pressiteade 08.04.2022

Täna saab kauni finaali Tallinn Fashion Weeki kevadine moenädal, tuues kahes erinevas lokatsioonis publiku ette silmailu nii meestemoe, pruutkleitide, aga ka argipäeva ehtimise vallas.

Kevadise moenädala teise päeva juhatab sisse Hannes Rüütel, tuues moelavale uuenenud brändi meesterõivaste kollektsiooni. Rüüteli kevadsuvine kollektsioon kombineerib stiilseks tervikuks šikid lõiked ja detailid ning kaasaegse tänavamoe, tutvustades brändi värsket ilmet nii uuenenud logo kui ka enesekindlama disainikäekirjaga. “Kuulan 100 protsenti oma südame häält, jäädes truuks maalähedastele toonidele, mis on mind ennast alati kõige rohkem kõnetanud. See aga ei tähenda, et minu loomingust puuduks mõni silmapaistvam aktsentvärv,” avab disainer, et tähtsaks osaks on ka unikaalsed prindid.

Teisena astub publiku ette Marilin Sikkal, tähistades kollektsiooniga A Dozen Dreams disanerile omaselt värvikirevalt autori 12. tegutsemisaasta täitumist. “Pehmed naiselikud unistused on need, mis maailma päästavad –  naise ja naiselikkuse roll maailmas on hindamatu,” kommenteerib disainer märgilise kollektsiooni tagamaid. Kollektsiooni rõivad on omavahel lihtsalt kombineeritavad, moodustades kokku kandjale isikupärase terviku, mis valmib koostöös tellijaga – värvid valitakse koos nagu kevadist tulbikimpu. Julgelt luksuslikud siidsametid heidavd pilgu helgesse tulevikku, millest unistada on alati lubatud.

Brand NO.8 kevadise loomingu taga on illusioone, kontraste, vastandeid, aga ka eelmisest hooajast tuttavat elegantsi ja sportlikkust. Valge ja musta kombinatsioon rõhutab kontrastsust, olles justkui päev ja öö. Valge värv aga isikustab võrdsust, sisaldades võrdselt kõiki olemasolevaid spektrivärve. Sellel kõigel on moelooja sõnul tähendusrikas tähendus, andes ühtaegu edasi nii sära kui külma.

Kollektsioon esindab ka kombinatsioonide ja ühtsuse temaatikat. “Selle põhjuseks on eelkõige ekspressiivne stiil ja tekstuur – näiteks karmid aksessuaarid ning kauboi-stiilis saapad koos lillelise lendleva kleidiga.” Kollektsioonis saab näha ka trendikat color block kombinatsiooni, lilleprinti, sära ja valguse murdumist ning pastelltoonides bukleekangast.

Alexanderling esitleb kevadkollektsiooni Merikarp, mis toob moelavale avarad lõiked ning kevadise positiivsuse. Värvipalett tuletab meelde, et vaatamata destruktiivsele olukorrale maailmas on kuskilt võimalik leida lohutust, inimlikkust, isegi sära. Uue kollektsiooni siluett on endiselt kohaliku rätsepatöö meistriklassist.

Disainer Anu Lingi jaoks on kandja enesetunde tõstmine esikohal. “Leian inspiratsiooni nii kangaste struktuurist, kui tundest, mida see nahal tekitab. Kasutan siidkangaid, angooravilla, aga ka jersey’t, mis on läbi aastate minu lemmikuks jäänud – need paitavad kandjat ja tuletavad meelde neid helgushetki minevikust, mida uuesti ja uuesti kogeda sooviks,” avab moelooja.

Viimaks võtavad lava üle Embassy of Fashioni moemaja disainerid. Riina Põldroos näitab kevad-suvist kollektsiooni nimega Shimmer. “Kollektsioon on kerge, värviline ja helge, koosnedes originaalprintidega või skulpturaalselt drapeeritud kleitidest ning efektsetest pükskostüümidest,” tutvustab Põldroos. Kollektsiooni valikust leiab midagi kõikideks kevadisteks ja suvisteks pidudeks, aga ka tähistamaks lihtsalt ilusat igapäeva. Tähtsal kohal on keerulised värvikombinatsioonid ning ka sel korral on koloriidil väga suur roll. Siidile trükitud originaalprindid on inspireeritud miraažidest ja kuuma suveõhu värelevatest illusioonidest. Lõiked on lihtsad ja selged, disainis on oluline pigem kandja, värvide küllus ja materjalide elegants.

Ketlin Bachmanni moenädala kollektsioon koosneb erivärvilistest oversizekleitidest, mille geomeetrilised lõiked on vääristatud ohtrate nöörvoltide ja vahvelkroogetega. Kollektsiooni materjalid on 100 % naturaalsetest materjalidest ning kleidid on valmistatud puuvillastest ja linasestest kangastest. Kerge nostalgiaga üle valatud kollektsioon on inspiratsiooni saanud lapsepõlvest. Disaineril on alati olnud soov tabada seda lapselikku muretut nooti, kerget kulgemist ja vabadust.

Aldo Järvsoo annab moenädalale Kultuurikatlas finaali luksusliku pulmakleitide kollektsiooniga. Mitmekihilised tikitud pitskangastest minikleidid ja topid on mõeldud nii ägedateks pulmadeks, kuid miks mitte ka lihtsalt ilusateks suvisteks hetkedeks. “Aina keerulisemas maailmas on iga lähedasega veedetud hetk tähistamist väärt!” on Aldo Järvsoo kindel.

Igal aasta soovivad Aldo Järvsoo kliendid aina mugavamaid ja julgemaid pulmakleite, millega oleks mõnus päev veeta ning õhtul ka natuke pidutseda! Minikleitide juurde on valminud kuninglikud siid-organzast keebid ja plisseeritud tüllist pidulikud mantlid.

Ultima Thule Galeriis tuleb esitlusele AMANJEDA by Katrin Kuldma kevadsuvine kollektsioon, mille inspiratsiooniallikateks on safarireisid, troopilised rannad ja põhjamaised päikeseloojangud.

Liivakarva ja agaavi toonides linased panevad unistama Aafrika savannidest, säravsiniste ja türkiiside pillerkaar meenutab eksootiliste retkede romantikat. Disaineri süda kuulub aga põhjamaistele päikeseloojangutele, seepärast on kollektsiooni pidulik osa loodud luksuslikult valgustpeegeldavatest siididest. Omavahel on põimitud karged musta, valge ja tumesinise toonid Amanjeda brändile omase hõõguva korallpunasega. Säravaks üllatusmomendiks on päikest peegeldavast metalllitritega kangast siidvoodril topid ja kleidid.

Kollektsioon näitab moodsalt kergete bleisrite meistriklassi. Brändile iseloomulikud superšikid meeste särgid, ülikonnad, bleisrid on nüüd võrdselt rikkalikus valikus olemas ka naistele. Brändi valikus on nüüd ka šikid teksased kõikides klassikalistes teksatoonides. Teksapüksid valmistatakse mugavast stretch puuvillast nii meestele kui ka naistele.

Kõik moenädalal osalevad disainerid annavad omal moel panuse ka Ukraina toetuseks.

Tallinn Fashion Weeki esitleb Freixenet, toimumisele aitavad kaasa DHLKaubamajaAbsolutKevin.Murphy, FazerLavazza, Bentley ja rgb.

Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Anne & Stiil.

Tallinn Fashion Weeki programm:

Neljapäev 07.04, Kultuurikatel

18.00 Karl Joonas Alamaa, Lisette Sivard, Andreas Kübar
Althea by Thea Pilvet-Martinson
19.30 Donna Nordica, Perit Muuga
21.00 Siret Design, Mammu Couture

Reede 08.04, Kultuurikatel

18.00 Hannes Rüütel, Marilin Sikkal
19.30 Brand NO.8, Alexanderling
21.00 Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Aldo Järvsoo

Reede 08.04, Ultima Thule Galerii
20.00 Amanjeda by Katrin Kuldma

Info ja pildimaterjal kõikide kollektsioonide kohta SIIN.
Esimese päeva galeriid SIIN.

Ühine sündmusega Facebookis.
Piletid müügil Piletitaskus.

Lisainfo:
estonianfashion.eu
press@estonianfashion.eu

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee