Kevadine Tallinn Fashion Week sai positiivse ja loomasõbraliku alguse

Pressiteade 01.04.2023


Kevadise Tallinn Fashion Weeki esimene päev sai positiivse ja loomasõbraliku alguse, tuues moelavale kuus moeetendust ja veel rohkem disainereid.

Moenädale andis positiivse avapaugu Alexanderling, tuues moelavale kollektsiooni nimega nimega “Soft Breeze”. Kollektsiooni kuulusid traditsiooniliselt eestimaist rätsepatöö peensusi esiletoovad naiselikud lõiked ja romantilised detailid. Valdavaks olid pastelsed ja heledad toonid, mis kihiti kandes esitavad kandjat tasakaalukana ning mõjub enesekindlust hoidvana. Rõivastele lisatud siidisallid lõi MIURIO eesotsas Rita Assoriga. Kvaliteetne käsitsi palistatud siidiaksessuaar rõhutab isikupära ja toetab klassikalise stiili sulandumist hooajast sõltumatu mugavusega.

Loomade eestkoste organisatsioon MTÜ Loomus tõi juba teist korda Tallinn Fashion Weeki raames moelavale julmusevaba etenduse, kus läbi koostöö erinevate kohalike disaineritega maandusid laval kollektsioonid, mis on 100% loomasõbralikud. Nii nagu toidulaud ja iluarsenal, saab ka moetarbimine olla tänapäeval teadlikult loomasõbralik. Selleks, et eetiliste valikute tegemine kergem oleks, soovis Loomus julmusevaba moeetenduse raames tutvustada kohalikku disaini, mis on loodud loomade heaolu silmas pidades. “Leiame, et ükski loom ei pea kannatama sellepärast, et meie saaks olla moodsad ja trenditeadlikud! Moeetenduse märksõnad on loomasõbralik, jätkusuutlik ja eetiline,” ütleb Loomus.

Loomusega tegid loomade heaolu nimel koostööd KittleMood partnerluses Pea Peenraga. Ühise EKA “katuse alla” on koondunud Karl Joonas Alamaa, Cärol Ott ning Hedy Kohv ja Kristel Akerman projektist “Hea Eesti Asi”.

Esimest korda Tallinna moenädalal osalenud Zack Marquès tõi lavale narmaid, sulgi, värve ja taaskasutust (näiteks hakiti vanad teksad juppideks ning tehti neist uued tooted). Zackile omaselt olid kollektsioonis kiiksuga asjad, mis pakuvad kandjale komplimente. Brändile on omane mugav stiil väikse kiiksuga, värvide kombineerimine, avarad lõiked erinevatele kehatüüpidele ning eneseirooniliselt super-aus kõnepruuk. Ta armastab meie imeilusat maakera ning proovib olla nii jätkusuutlik kui saab, kasutades ära võimalikult palju kangajääke, orgaanilisi ja ohutute värvidega kangaid, re-disainides vanu tooteid ning panustades kohalikku tootmisesse.

Seejärel võttis moelava üle üdini naiselik Mammu Couture, mis on tuntud oma julgete siluettide, üdini naiseliku stiili, detailide ja viimistletud oskuste poolest – selle aasta kevad on brändi jaoks täpselt selline! “Julge, jõuline, naiselik, stiilne!” kirjeldab disainer Maria Tammeorg. Kevad-suvises kollektsioonis oli brändile omane mustvalge temaatika ja käsitöömeistrite käte alt tulnud peened tikandid. Mammu Couture õunapuuõite ikooniline print leidis ennast nüüd ka kleitide pealt. Kollektsioon pakkus valiku stiilseid siluette, mis sobivad ideaalselt algavaks kevadhooajaks. Bränd pakub kleite, seelikuid, toppe, suviseid maksikleite, aga uute toodetena ehted ning tennise kollektsiooni.
Siret Design tõi Tallinn Fashion Weeki moelavale luksusliku puhkuse rõivad. Siret Design + Sibille kollektsioon Cruise to Capri oli täis tekstuure veemaailmast. “Capri saare püsielanikest, meduusidest, merisiilikutest, põhjatigudest ja korallidest inspireeritud pärltikandid loovad imelisi tekstuure,” selgitab disainer innuga. Koostöös Sibille Lamersoniga liikus bränd uuele tasemele, pakkudes unikaalseid lõikeid ja tipp-tasemel rätsepa tööd: “Koos oleme loonud siluetid, mis peegeldavad täiuslikult luksuslikku puhkust Amalfi rannikul.” Kollektsioonis on keha kontuure justkui väiksemaks joonistavad tikitud kleidid, ajatud kostüümid, filigraansete tikanditega pluusid ja seelikud, mida on nii mugav kohvrisse visata ja reisidel kanda.

Esimesele päevale andis piduliku finaali Brand NO.8, tuues moelavale transtsendentsi mõiste ja ohtralt detaile. “Paljud märkavad, et iga päevaga muutub aeg üha põgusamaks – see, mis varem tundus pikk, toimub nüüd justkui hetkega. Varem harjunud kollektiivsus kaotab oma endise atraktiivsuse ja asemele tuleb särav individuaalsus,” selgitas disainer Svetlana Puzõrjova kollektsiooni tagamaid.

Brand NO.8 soovib aidata kaasaegsel naisel selles kiires elutempos olla ilus, huvitav, seksikas ja intellektuaalne, kuid mis kõige tähtsam, rõhutada oma individuaalsust ja tunda end võimalikult mugavalt. Hooaja trendidest rääkides keskendub bränd ainulaadsetele toodete lõigetele ning kvaliteetsest lõngast käsitsi kudumisele. Kollektsiooni iseloomustas minimalistlik konstruktivism – sügavalt viimistletud tooted, maksimaalne rõhk detailide kvaliteedil, lakoonilisus, mugavus ja alahinnatud elegants.

Tallinn Fashion Weeki esitleb Freixenet, toimumisele aitavad kaasa DHL, Kaubamaja, Absolut, FazerLavazza, Aili Puss Education, Oribe, SalonShop ja RGB Baltic. Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Anne & Stiil.

Tallinn Fashion Weeki programm:

Reede, 31.märts

18.00 Alexanderling, Loomus

19.30 Zack Marques, Mammu Couture

21.00 Siret Design, Brand NO.8

Laupäev, 1.aprill

16.30 Toivo Freeman Pilt, Donna Nordica

18.00 Anastassija Balak, Oomyo

19.30 Gerli A. Chantelle, Nora Isle by Mariann Saar

21.00 Ivo Nikkolo, Liina Stein

TFW esimese päeva galeriid SIIN.
TFW kevad 2023 kollektsioonide ülevaade SIIN.

Jälgi meid:
Facebook
Instagram @tallinnfashionweek

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee