Kevadise Tallinn Fashion Weeki teine päev pakkus energiat ja emotsioone

Pressiteade 02.04.2023

Kevadise Tallinn Fashion Weeki teine päev sai energilise alguse ning tõi palju positiivsust ja suvetunnet.Päeva juhatas sisse esimest korda moenädast osa võtnud Toivo Freeman Pilt, tuues moelavale ohtralt värve, printmustreid ja energiat. Tema ambitsioon oli tuua lavale kõige pöörasema energialaenguga etendus, mis tal ka õnnestus. Kõige tundumad laval nähtud esemed on tema käsitsi loodud unikaalsed tagid, aga samuti hõlmas kollektsioon ka pükse, pusasid ja aksessuaare.

Laupäevase päeva teise etenduse tõi lavale Donna Nordica, esitledes kaasajastatud rahvariided ja klassikalised lõiked. Kollektsioon Põhjamaa tõi meie rahvustraditsioonilise igatsuse suvise pidupäeva, romantika ja ilu järele praegusesse aega. Põhjamaa oli ühtlasi loomulik jätk brändi sügisesele moenädala kollektsioonile. Põhjamaa algab sealt, kust Pööriöö lõppes – pastelsetest voogavatest pidukleitidest, mis sobivad aastaringselt kaunistama meie naisi. Kleidid on ajatud ning neid saab kanda nii sügisel kui suvel, nii eelmisel peol kui ka järgmisel aastal. See, et täna peaks mood olema jätkusuutlik ja pikaaegne, on saanud brändi peamiseks läbivaks ideeks.

Anastassija Balak tõi Tallinna moenädalale eksootilise rannarõivaste kollektsiooni. Laval sai näha suviselt naiselikku kollektsiooni Beauty of Nature – suve trendivärvidest on palju eksootikat, punast, oranži, vaarikatooni ja erinevaid siniseid ja roheliseid. Kollektsioon sisaldas ohtralt lilli ja leopardimustrit, rannariided ja suviseid kergeid kleidikesi. “Minu eripära on see, et loon ise mustrid ning panen need kokku ideaalselt istuvate rannariietega. Olen loonud bikiinid, rannakleidid, seelikud, tuunikad ja kõik nad sobivad ideaalselt omavahel kokku.” Mustrite loomine vaimustab Anastassijat enim: “Ma armastan seda! Kõige rohkem inspireerib mind loodus, linnud, lilled, aga on ka stiliseeritud mustreid. Minu trump on see, et valmistan kõik individuaalselt kandja mõõtude järgi. Väga paljudel naistel ei ole ju täiesti standardne kehakuju, aga rannariided on kaunid ainult siis, kui need ideaalselt istuvad,” lisas disainer.

OOMYO esitles Tallinn Fashion Weeki raames juubelikollektsiooni, mis kannab mängulist nime My Heart Couture. Kollektsiooni inspiratsiooniks oli fusion ehk segu laialdaselt tuntud “Alice Imedemaal” muinasjutust ja Suurbritannia moekunstniku Vivienne Westwoodi parimatest 1990ndate mõjudest. “Kerge vintage, armsad küülikud ja palju südamekujulist detaile. Naturaalsed kangad – imeõhukene batist, peenmusliin, mahepuuvill ja õrn viskoos moodustavad suurema osa,” iseloomustas bränd oma moenädala jaoks valminud loomingut.

Gerli A. Chantelle esitles pidulikku kevad-suvist kollektsiooni, mis sobib saatma nii suvistele väliüritustele ja sünnipäevadele, kui ka pulmadele ja koolilõpetamistele. Kollektsioonis leidus enim rõivaid pidulikuteks juhtudeks või suvisteks restoranide külastamisteks. Pilku köitsid pastelsed toonid, millele andsid aktsenti metalsed noodid. Materjalivalikus oli kasutusel satiin, siid, klaaspärlid. Rõhku pani disainer õhulisusele ning 3D-kujunditega mängimisele. Inspiratsiooni sai moelooja Araabia ja Prantsusmaa reisidelt: “Pärlid, luksuslikkus ja külluslikkus on inspireeritud Dubaist. Minu loomingu teine pool, mis on seotud kuldsete elementide, naiselikkuse ja elegantsusega, on Prantsusmaalt hoogu saanud,” lisas Gerli.

Nora Isle brändi jaoks oli kevadine Tallinn Fashion Week eriti eriline – bränd tähistas kollektsiooniga oma esimest sünnipäeva. Mariann Saare loomingu lõiked on klassikalised, kuid kangas oli see, mis tõi välja Nora Isle brändi eripära. Brändi kevadise moenädala kollektsioonis oli palju värve ja metallikut – rohelist, lillat, roosat, kuldset ja hõbedast. Selle kõige keskel ei puudunud ka klassikud, milleks on paljude naiste poolt palavalt armastatud must ja valge. Laval täiendasid Nora Isle kollektsiooni Eva Oherjuse imeilusad peaehted, mis on käsitööna valminud just Tallinna moenädala etenduse jaoks.

Ivo Nikkolo uue kevadsuvise kollektsiooni kandvaks mõtteks on „Nüüd on aeg”, tuues fookusesse aja kontseptsiooni. “Nüüd on aeg olla kartmatu ja elada hetkes – siin ja praegu. Nüüd on aeg asju tõsiselt võtta ja keskenduda, teisalt aga lahti lasta ja puhata. Nüüd on aeg end värske energia ja uute seiklustega turgutada,” kirjeldas moemaja. Klassikalised nostalgiahõngulised elemendid olid kombineeritud kaasaegse stiiliga, väärtustades minevikku, ent seades pilgu tuleviku poole. Rahustavad ja mahedad värvitoonid, originaalmustrid ja tähenduslik graafika peitsid endas kestlikku lähenemist, tagades jätkuva ajakohasuse ka edasistel hooaegadel.

Ivo Nikkolo kevadsuvise kollektsiooni keskmes püüdis pilku pidulik ent modernne lavendlililla komplekt, mille toon on ühtlasi ka hooaja põhivärviks. Värv on esindatud ka vintaaždetailidega  kleitide, toppide-pluuside ja nahkaksessuaaride seas. Peamistest tunnusjoontest väärivad esile toomist veel ruudumuster, tviidmaterjal ning õhulisele kangale trükitud lillemotiiv.
Liina Stein esitles 1970ndatest inspireeritud suveseiklusteks loodud kollektsiooni, mis andis ühtlasi finaali kevadisele moenädalale. Kevadkollektsioon oli lilleline, kirgas ja emotsiooniküllane, kandes endas rõõmu ja naudinguid. Seiklusliku suve vaimus on kollektsioonis kasutusel mitmed põnevad materjalid – lilleline oganza ning erinevat värvi naturaalnahad. Kollektsiooni inspiratsiooniks olid 1970ndad – love, peace & happiness ning muretu hipilik elustiil. “Minu varasema loominguga võrreldes on kollektsioon rohkem casual, kõik on igapäevasem ja kantavam ning pakub palju võimalusi suveseiklusteks – koolilõpetamised, sünnipäevad, pulmakülastused, suvised vallatlemised ja võrgutatud või murtud südamed. See kollektsioon on loodud elamiseks täiel rinnal, naudinguteks ning emotsioonideks, mis ei unune,” lisab disainer tarmukalt.

Tallinn Fashion Weeki esitles Freixenet, toimumisele aitasid kaasa DHL, Kaubamaja, Absolut, FazerLavazza, Aili Puss Education, Oribe, SalonShop ja RGB Baltic. Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Anne & Stiil.

TFW esimese päeva galeriid SIIN.
TFW teise päeva galeriid: catwalk, fotosein ja backstage.
Fotode autorid Erlend Štaub ja Henri-Kristian Kirsip.

Jälgi meid:
Facebook
Instagram @tallinnfashionweek

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee