Järgmisel nädalal! Tallinn Fashion Week üllatab Kultuurikatlas disainerite pop-up’iga

Pressiteade 12.10.2023

Tallinn Fashion Weeki peakorraldaja Anu Kikas, disainer Katrin Kuldma ja pressijuht Meisi Volt tervitasid moeajakirjanikke teisipäeva hommikul Kaubamaja kohvikus Gustav, et end juba järgmisel nädalal toimuva moenädala lainele sättida. Tutvustati programmi, arutleti kodumaise moemaastiku käekäigu üle ning kuulutati välja TFW pop-up.

“Sügisese moenädala programmi sai tehtud kaua. Tänavu jagub programmis nii noori ja tuliseid disainereid, aga ka Eesti moe raskekahurvägi ja Läti kõige nimekam disainer,” avas peakorraldaja Anu Kikas ajakirjanikele moenädala programmi koostamise tausta.

Lõunanaabrite üks populaarsemaid disainereid Natalija Jansone esitleb oma loomingut moenädala viimasel päeval, 20. oktoobril. “Meil on hea meel tagasi programmi tervitada ka Oksana Tanditit ning Katrin Kuldmat,” sõnas Anu Kikas pressikohtumisel. “Meie eesmärk on teha maailma parim show.

“Tallinn Fashion Week on järjepidevuse sümbol. Anu Kikas on Eesti suurimaid moesündmusi vedanud alates Balti Rõivamessist, mida ta korraldas aastast 1993 ja moenädalat 2007. aastast. Meil pole mõtet rahvusvaheliste moenädalatega end võrrelda. Milano, Pariis ja New York on lihtsalt teise kaliibriga – ostujuhid tunglevad, et end sinna saada. Meil ju moenädal nii ei toimi, peame mõistma konteksti ja leidma parima viisi, kuidas oma moenädalat teha,” lisas Katrin Kuldma. Tallinn Fashion Week on olnud Eesti moeelu aktiivsuse hoidmisel äärmiselt vajalik sündmus. “Disaneri ja brändi jaoks on osalemine alati väljakutse ja vastutus, hea võimalus loodut näidata ja saada laiemat tagasisidet.”

Pressihommikul kuulutati välja Tallinn Fashion Weeki raames toimuv disaini pop-up, mis leiab aset Kultuurikatla katelde saalis. Pop-up on avatud kõigile ning sinna ekstra piletit soetama ei pea. “Soetada saab esemeid otse moelavalt, aga ka disainerite varasemaid kollektsioone,” ütleb Anu Kikas, et see annab moehuvilistele võimaluse kodumaise disaini kvaliteeti veelgi lähemalt tundma õppida.

Katrin Kuldma teab, et kommertstugi on moeloojatele väga tähtis – suurte riikide disainerite esimeseks kasvulavaks on koduturg, Eestis butiikide ja edsimüüjate võrgustik aga puudub. “Sisuliselt asendavadki pop-up‘id butiike üle Eesti. Koduturul kasvamine ja tugevaks saamine on ülitähtis. Eesti disaineritele on samuti oluline ostjate tagasiside, toodete nähtavus ja kättesaadavus oma klientidele. Igaühel pole võimalik butiiki avada, aga müük on kasvuks vajalik,” lisas Kuldma. Eesti disain on oma olemuselt tervikuna jätkusuutlik ja keskkonnasõbralikult toodetud kogused on väikesed ja personaalsed, siin ei ole üle tootmist.

Tallinn Fashion Weeki disaini pop-up on avatud teisipäeval kell 18.00 – 22.00 ning kolmapäevast reedeni 17.00 – 22.00. Teiste seas on oma loominguga väljas Amanjeda by Katrin Kuldma, Ultima Thule Galerii, Aldo Järvsoo, Riina Põldroos, Ketlin Bachmann, Marilin Sikkal ja Mammu Couture.

Soeta piletid Fienta keskkonnast SIIN.

Pressihommiku pildilink SIIN.
Fotod: Iris Tähema

TFW disainerite kollektsioonide ülevaade SIIN.

PROGRAMM:

T 17.10.

18.30  Riina Põldroos, Aldo Järvsoo

20.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel
K 18.10

17.30 Fashion Fighters, Toivo Freeman Pilt

19.00 Brand NO.8, Mammu Couture

20.30 Alexanderling, Oksana Tandit
N 19.10

17.30 Ärni Blum, Marilin Sikkal

19.00 Ultima Thule Gallery

20.30 Amanjeda by Katrin Kuldma
R 20.10

17.30 Nora Isle by Mariann Saar, Diana Arno

19.00 Iris Janvier

20.30 Natalija Jansone, Kirill Safonov

Kuldnõela ja Hõbenõela kollektsioonid jõuavad lavale sügisese Tallinn Fashion Weeki raames, 17. – 20. oktoobril Kultuurikatlas toimuval Kuldnõela galal. Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad rgb Baltic, GoldtimeEstonia Resort Hotel & SpaFreixenetLavazzaFazer, Oribe, SalonShop, Aili Puss Education. Kuldnõela esitleb Kaubamaja ja toetab Max Factor.

Tallinn Fashion Weeki meediapartner on Postimees Naine.

Lisainfo:
tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
press@tfw.ee

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
info@tfw.ee