Tallinn Fashion Weeki kolmas päev tõi ajatu moe ja pidulikud kudumid

Pressiteade 20.10.2023

17. – 20. oktoobril Kultuurikatlas toimuv Eesti moe tippsündmus Tallinn Fashion Week jätkus neljapäeval tippmoe kollektsioonide näitamisega, tuues moelavale ajatu kvaliteedi nii meestele, naistele kui lastele. Täna saab moenädal finaali, tuues lavale kollektsioonid brändidelt Nora Isle by Mariann Saar, Diana Arno, Iris Janvier, Natalija Jansone ja Kirill Safonov.

Moenädala eelviimase, kolmanda päeva juhatas sisse Ärni Blum, esitledes uut kudumikollektsiooni, mis ammutas inspiratsiooni lõõmavast ja kirglikust punasest, erinevatest tekstuuridest, mugavusest, praktilisusest ja soojusest pidulikus võtmes. Pehmed materjalid, volüümikad siluetid, ümarad varrukad ja naiseliku lookleva joonega tegumoed lõid moelaval mõnusa koosluse, andes sügistalvisele hooajale moodsa ning sooja lisandi. Brändi kudumite puhul kasutatakse vaid orgaanilisi, sertifitseeritud ning ka taaskasutatud materjale. Kollektsioonist leidis nii alpaka- , meriino- kui ka lambavilla ning siidmohääri soojust ja pehmust õhkavaid kampsuneid, kardigane, kleite, veste ja aksessuaare.

Marilin Sikkali sügisene moeetteaste Jalutuskäik Vikerkaarel oli pühendatud päikesele ja vihmale – nende kahe koostöös sünnib vikerkaar ja tekib maagiline värvide etendus. “Et tunda tõelist rõõmu päikesest, on aega-ajalt vaja vihma ning vastupidi. Just päikeses ja vihmas kandmiseks on Tallinn fashion Weeki moe-show tooted mõeldud. Samet, softshell ja tepitud tooted on mõnusalt koos ja eraldi kandmiseks loodud. Sõbraga, sõbrannaga – ikka mõnusas liikumises, jalgsi või rattaga, rohelisema maailma suunas!” mõtiskles Marilin Sikkal uue hooaja kollektsiooni teemadel.

Marilin Sikkali kaubamärk MARI keskendub lihtsatele, mugavatele ning ajas püsivatele naiselikele lõigetele ja tegumoodidele, kasutades valdavas enamuses naturaalseid öko-tex sertifikaatidega kangaid.

Ultima Thule Galerii brändid Alpaka, AMANJEDA by Katrin Kuldma, AMANJEDA Sport Couture, Castlebird Rose, Karin Kersa ja WOOM esitlesid Tallinn Fashion Weeki laval kõrge kvaliteediga ja rikkaliku valikuga valmisrõivaste ja aksessuaaride kollektsioone nii meestele, naistele kui ka lastele. Ultima Thule Galerii on Tallinn Fashion Weekil Kultuurikatlas esindatud pop-up-poega, avades hea võimaluse kogu moenädala jooksul tutvuda galerii brändide uusimate kollektsioonidega ning kodumaise kõrge kvaliteediga disainiga. Ultima Thule Galerii fookuses on põhjamaist stiili loovad disainerid ja brändid, kelle tegutsemise põhimõtted tuginevad slow movement filosoofial – kvaliteetsed naturaalsed materjalid, läbimõeldud valmistusviisid ning eetiline suhtumine inimestesse ja keskkonda. Galerii ülesandeks on kujundada arusaam, et Eesti disainis on olemas kõrge kvaliteediga brändid. Nelja aasta jooksul on õnnestunud üllatada nii Eesti kui rahvusvahelist publikut.

AMANJEDA by Katrin Kuldma moemaja sügiskollektsioon esitles meestele ja naistele loodud meisterlikku rätsepatööd, nauditavaid igapäevarõivaid teksastest tuulekindlate jopedeni, luksuslikke mantleid ja meeliülendavalt glamuurseid komplekte elu pidulikeks hetkedeks. Uus kollektsioon valmis 100% slow fashionpõhimõtetel – vaid parimatest naturaalsetest materjalidest on valmistatud kõrge kvaliteediga kantavad ja nauditavad mudelid. Katrin Kuldma on loonud unikaalse käekirjaga disainerbrändi, kasutades maailma tippkvaliteediga kangaid ja ammutades inspiratsiooni Eesti rahvuslikest tikandimustritest. Tema loomingule on omane unikaalne diskreetne glamuur ning luksuslikkus, mida on lihtne ja mugav kanda. Suur osa kollektsioonidest on valmistatud kuulsa Biella villavabriku Loro Piana naturaalsetest villa- ja kašmiirkangastest.

Esmakordselt toimub moenädala raames disainerite pop-up, mil saab moeloojate värsket ja ka varasemat loomingut soetada esimeste seas otse Kultuurikatlas.

PROGRAMM:

R 20.10

17.30 Nora Isle by Mariann Saar, Diana Arno

19.00 Iris Janvier

20.30 Natalija Jansone, Kirill Safonov

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad rgb Baltic, GoldtimeEstonia Resort Hotel & SpaFreixenetLavazzaFazer, Oribe, SalonShop, Aili Puss Education. Kuldnõela esitles Kaubamaja ja toetas Max Factor.

Tallinn Fashion Weeki meediapartner onPostimees Naine.

Pildilingid:
Fotogaleriid esimesest päevast on leitavad SIIT.
Fotogaleriid teisest päevast on leitavad SIIT.
Fotogaleriid kolmandast päevast on leitavad SIIT.

Lisainfo:

tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
press@tfw.ee

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
info@tfw.ee

Aldo Järvsoo, TFW loovjuht
art@tfw.ee