Tallinn Fashion Weeki neljas päev pakkus sügisesse klassikat ja elegantsi

Pressiteade 21.10.2023

17. – 20. oktoobril Kultuurikatlas toimunud Eesti moe tippsündmus Tallinn Fashion Week sai reedel võimsa ja elegantse finaali, tuues lavale kollektsioonid brändidelt Nora Isle by Mariann Saar, Diana Arno, Iris Janvier, Natalija Jansone ja Kirill Safonov.

Moenädala viimase, neljanda päeva juhatas sisse Nora Isle by Mariann Saar. Olles poolteist aastat tegutsenud ja õppinud tundma Eesti naiste head maitset, tuli Nora Isle eesotsas disaineri ja brändi looja Mariann Saarega taaskord lavale värskete ja julgete moeampsudega. Glamuursete kostüümide kõrval sai moelaval näha pehmeid ja silmapaistvaid kampsuneid, mis sobivad kandmiseks nii tööl kui peol, päeval ja ööl. Disainer tõi moenädala lavale klassikuks kujunenud isikupärased valged triiksärgid. Puudu polnud särast ja pärlitega ehitud kangastest ning oma koha talvises kollektsioonis oli leidnud nahk ja tepitud detailid.

Möödunud aastal Kuldnõela pälvinud Diana Arno uus kollektsioon oli justkui vaikne kummardus klassikale. Kollektsiooni mentaliteet peegeldus sügis-talviste sumedate toonide ühildumises ikooniliste garderoobiklassikutega, mis on tõlgendatud uutesse vormidesse ja pikkustesse. Maitsekalt vaigistatud toonid kõlasid aegumatus sümbioosis konkreetsete ning jõuliste vormidega, peenekombeliselt viisakad siluetid olid kõrvutatud omanäoliste ja mänguliste detailidega. Suuremat rõhku pöörati nn intellektuaalsele moele ja trendidele, mis jäävad garderoobi pikkadeks aastateks, aidates luua kaasaegseid kombineerimisvõimalusi ning kantavaid komplekte.

IRIS JANVIER sügishooaeg inspireerus 80ndadest ja erilistest värvigammadest. Ajastu jõud tähendab värve, julgeid lõikeid ja kvaliteeti, luues seeläbi ühtse terviku IRIS JANVIER moemajast. Moelaval olnud sügav bordoopunane väljendas salapära, soe hall lõi pehmust, oranžikarva punane näitas iseloomu. Sügiskollektsioon andis edasi nüüdisaegsust läbi IRIS JANVIER käekirja. Struktuursed varjundid mängisid julgete mustritega, näidates sügishooaega jäävaid tuule- ja vihmakindlaid pikki boheemse tujuga mantleid, monokroomseid komplekte ja elegantseid kleite, säilitades seeläbi moemajale iseloomuliku geomeetrilisuse. Etenduse värvigamma lõid sügav roheline, klassikaline must, elegantne hall, pehme hõbe, luksuslik kuld ja intrigeeriv lilla toon. Omapärased värvid lisasid maitsekust ja kontrasti, mille taustale rullsid lahti unikaalsed prindid. Sügiskollektsiooni loomisesse kaasas moemaja noore disaineri Britten Pärksoni, kes on Firenzes asuva maailmakuulsa ülikooli Polimoda moedisaini tudeng.

Üle pika aja oli Tallinn Fashion Weeki laval ka väliskülaline. Läti üks tuntuimaid disainereid Natālija Jansone tõi kaasa elegantse tippmoe. Moelooja sügis-talvine valmisrõivaste kollektsioon valmis Itaalia parimate tootjate kangastest. Kollektsioonis kasutas moemaja villa, viskoosi ja siidist organzat. Peaaegu kõik tooted on elastsed, mis võimaldab kandjale täielikku mugavust. Natālija Jansone kostüümid on nagu haikud moemaailmas – elegantsed, vaoshoitud ja täpse lihviga nagu vääriskivid.

NJ Studija Company asutati 1997. aastal ja töötab valdavalt eritellimusel valmistatud disainrõivaste ateljeena. Ettevõte on loonud kostüüme ooperitele, orkestritele, olümpiameeskondadele ning lavaetendustele ja suurüritustele nagu Eurovisioon ja Miss Universum.

Sügisesele Tallinn Fashion Weekile andis bravuurika finaali Tallinnas tegutsev moelooja Kirill Safonov. Disaineri viimased kollektsioonid on olnud inspireritud linnale omasest dünaamikast, naiselikkusest ja tänapäeva inimese identiteedist. Vaatamata brändi nooruslikule disainikeelele on Safonov oma käekirjas konservatiivne, luues kahe vastandliku maailma vahelist harmooniat. Safonovi kõik kollektsioonid on valmistatud Eestis ning loodud piiratud koguses, samuti on suurem osa disaineri loomingust esindatud tema Kadriorus paiknevas showroomis. Oma esimest Tallinn Fashion Weeki kollektsiooni esitles disainer juba rohkem kui 10 aastat tagasi. Kirill Safonov on 2010. ja 2019. aasta Kuldnõela nominent.

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitles Absolut, toetasid rgb Baltic, GoldtimeEstonia Resort Hotel & SpaFreixenetLavazzaFazer, Oribe, SalonShop, Aili Puss Education. Kuldnõela esitles Kaubamaja ja toetas Max Factor.

Tallinn Fashion Weeki meediapartner onPostimees Naine.

Pildilingid:
Fotogaleriid esimesest päevast on leitavad SIIT.
Fotogaleriid teisest päevast on leitavad SIIT.
Fotogaleriid kolmandast päevast on leitavad SIIT.
Fotogaleriid neljandast päevast on leitavad SIIT.

Lisainfo:

tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
press@tfw.ee

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
info@tfw.ee

Aldo Järvsoo, TFW loovjuht
art@tfw.ee