Tallinn Fashion Weeki kolmas päev tõi inspiratsiooni argipäevak

Pressiteade 21.10.2022


Sügisese Tallinn Fashion Weeki kolmas päev andis moehuvilistele kuhjaga inspiratsiooni argipäevaks, aga ka pidulikeks peoõhtuteks, üllatades moepublikut põnevate detailide ja tujutõstvate vaatemängudega.

Kolmanda moenädala päeva juhatas sisse Karin Rask, tuues lavale hooaegade ülese moe. Brändi sügistalvine kollektsioon on hoolega läbitöötatud ja vormistatud tervikuks – soovi korral saab kõiki tooteid omavahel kokku sobitada ning tooted on mõeldud kestma pikki aastaid. Lavale jõudsid brändi signatuurtoodeteks kujunenud rätsepatööna valminud soojad talvemantlid, eriilmelised kimonod ning murtud toonides peenvillased kleidid-püksid-seelikud, mis olid otsekui välja astunud mõnest vanast Itaalia filmist. Vürtsiks sekka olid aga julged 60ndate hõnguga minipikkuses litterkleidid ja metallikkangastest kleidid-pluusid-kimonod.

Inga Vatsk-Laasner esitles kaubamärgi I V L alt valdavalt ainueksemplaridest koosnevat kollektsiooni. 2017. aasta sügisel asutatud bränd on sõltumatu ja ei ole end raamistanud hooaegadega. I V L on aeglaselt loodud kaasaegne ja kvaliteetne mood, mis usub teadlikku tarbimisse.

Inga pikaajaline modelli -ja stilistikogemus, toetudes igapäevasele konstruktiivsele tööle finantsmaailmas, on põhilised mõjutajad vormiliselt minimalistliku, kuid ideelt luksusliku käekirja tekkeks. Puhta joonega lõigetest kumas mõjutusi tänavamoest, veidrustest, kunstist, muusikast, filmimaailmast, samuti ka mutanteerunud ratsionaalsusest.

Ivo Nikkolo rõiva- ja aksessuaarikollektsioonis oli argipäev, puhkehetked ning pidulik seotud harmooniliseks tervikuks, mis võimaldab kandjal teha alati universaalseid, kuid kaasaegselt naiselikke valikuid. Hooajale omaselt oli fookuses ajatud ning meie kliimas äärmiselt praktilised ülerõivad, kvaliteetsed ning mugavad kudumid, asendamatuks muutunud leisurewear ning rõivakomplektidele kauniks täienduseks lai valik naturaalsest materjalist aksessuaare.

Kirill Safonov tõi lavale kaunilt naiseliku ja õhulise kollektsiooni, mis kehastas tema visiooni professionaalse disaineri ametist. “Sügistalvise kollektsiooni inspiratsiooniks on meie külm ja kaunis meri, külmad värvid ning lummav põhjamaa loodus. Olen kindel, et kõik, mis meid ümbritseb, mõjutab meie maailmapilti ja kujundab meie maailma sama moodi nagu ümbritsev loodus,” avab Kirill Safonov kollektsiooni sündimise tagamaid. Rõivaste hoolega valitud kangad on disaineri sõnul erilised ning tekstuursed: ”Tekstiilidisainerina oskan töötada kanga tekstuuriga ja tuua esile selle parimad faktuursed elemendid, mis naist kaunistavad,” lisas moelooja.

Natali Õnnis tõi poodiumile suurlinnatuledest inspiratsiooni saanud kollektsiooni, mis sobib ideaalselt urbanistliku vaimu ja tempoga. Moenädala külastajate silme ette jõudis elegantne valik monokroomsetes värvides riideesemeid, mida täiendasid erksamad aktsendid. Materjalidest on disainer eelistanud kõrgkvaliteetset siidi, villast, kašmiiri ja metalseid kangaid, mis loovad öise linna tulede tunnetuse. Õnnis esitles igasse päeva sobivaid mantleid ja kleite, aga ka metalse läikega siidkleite pidudeks.

Alexanderling esitles kollektsiooni Simple Life, mis tõi moelavale kohaliku rätsepatöö meistriklassi, kasutades kehapaitavaid kangaid koos avarate lõigetega.

Disainer ammutas uue kollektsiooni loomisel inspiratsiooni lihtsast Eesti maaelust, rõhudes traditsioonide hoidmisele ja jätkusuutlikkusele. “Nii nagu kodumaine toidutootmine baseerub looduslähedusel, traditsioonidel ja aastasadade jooksul kogutud tarkusel, on kollektsiooni vundament kohalik kvaliteetne oskus- ja käsitöö, mis toob esile rõivaste ilu oma lihtsuses ja kauniduses,” tutvustas bränd kollektsiooni. Värvigamma flirdib kandjaga alexanderlingilikult, samas viidates disaineri laiaulatuslike käsitööoskuste repertuaaris maalähedusele. Tähelepanu osutati valitud jalatsitest kuni peenekoeliste ripsipaelte kasutuseni revääridel, tasku servadel ja vöödel.

Täna õhtul aga saab sügisene moenädal taas piduliku finaali, alustades päeva lastemoe brändidega Minimene ja Haruu. Külluslikku käsitööd ning glamuurseid lõikeid pakuvad Siret Design ja Mammu Couture ning moenädalale annavad piduliku lõpu Embassy of Fashion moemaja disainerid Ketlin Bachmann, Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo.

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad DHLValge Klaar, Estonia Resort Hotel & Spa, FreixenetLavazzaKEVIN.MURPHY, Goldtime, Fazer, rgb Baltic. Kuldnõela esitleb Kaubamaja.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Anne & Stiil.

Esimese päeva galeriid SIIN.
Teise päeva galeriid SIIN.
Kolmanda päeva galeriid SIIN.
Disainerite kollektsioonide info ja pildid SIIN.

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee