Tallinn Fashion Weeki viimase päeva juhatasid sisse lapsed ning lõpetas kõrgmood

Pressiteade 22.10.2022

Sügisese Tallinn Fashion Weeki viimase päeva juhatasid sisse lapsed, kandes rõivaid, mis toetavad nende aktiivset elustiili. Moelava võtsid üle pärltikandid ja pidulikud kleidid ning päeva viisid lõpule Embassy of Fashioni moemaja kollektsioonid.

Reedese päeva juhatas sisse lasterõivaste bränd Minimene, esitledes kollektsiooni Ula Peal, mis on loodud pidevas liikumises olevaid lapsi silmas pidades. “On ju laste päevad täis jooksu ja mänge lasteaias või koolis, müramist ja turnimist, jalutuskäike ja rattasõite, kodust pereaega, aga samas ka külas, kohvikus, kinos või teatris käimist. Selles pidevas tegutsemises on lastel vaja riideid, mis igaks elujuhtumiks ühtviisi hästi sobiks, oleks materjalilt ja lõikelt pehmed ja mugavad, aga samal ajal väljanägemiselt viksid ja viisakad. Et saaks kasvõi kogu päeva erinevad toimetused ära teha samade riietega,” tutvustas bränd kollektsiooni sündimise tagamaid. Kollektsioon ei taha olla pretensioonikas – see on basic garderoob, mida on kerge sobitada muu riidekapi sisuga.

Elustiili bränd Haruu esitles kollektsiooni, mis inspireeritud loodusest ning aeglase elustiili konseptsioonist. Haruu kollektsioonis olevad rõivad ja aksessussuaarid on disainitud ning õmmeldud Eestis, väikestes õmbluskodades. Kollektsiooni kuuluvad unisex lasterõivad, rõivad naistele ning elustiili tooted, mille seas on nii igapäevased aksessuaarid kui ehted. “Oma toodete loomisel peame oluliseks materjale ning nende tootmise kvaliteeti. Kollektsioon on inspireeritud loodusest ning aeglase elustiili konspetsioonist,” kommenteeris bränd kollektsiooni.

Siret Design esitles kollektsiooni nimega After Storm, mis on inspireeritud tormijärgsest taevast ja merest, udust ja märgadest taimedest, vihmast ja veest ning selgemaks tõmbuvast horisondist. Ainulaadsed pärltikandid ja litritega ehitud tööd on tõlgendus just sellisest muutlikust ilmast. “Värvigamma on põhjamaise taeva toonides helehall ja helelilla ning lõiked ja tikandite paigutused strateegilised kombinatsioonid, et viia kokku kõrgmoest inspireeritud pärlitöö praktilise ja modernse riietusega,” tutvustas disainer Siret Esko kollektsiooni. Rõivastega ühes esitles bränd moelaval koostöös Waltingiga valminud käekotte.

Mammu Couture tõi moelavale praktilistest ja naiselikest rõivastest koosneva moekollektsiooni, mis sobib naist saatma koguni terve päeva. “Oleme arvesse võtnud naise toimetusi nii kodus, tööl, kui ka pidulikel juhtudel. Kollektsiooni peamised märksõnad on naiselikkus, mugavus ning multifunktsionaalsus,” andis disainer Maria Tammeorg uuest loomingust ülevaate. Bränd esitles kontoris töötava naise kapselkollektsiooni, mida saab mugavust arvesse võttes imelihtsalt muuta pidulikuks.

“Kevadised käsitöötikanditega luiged on lennanud sügisesse uues kuues rikkalikul sametil. Mustad ja valged motiivid, marmorit meenutavad seelikud ja palju muud!” kirjeldas disainer värsket kollektsiooni. Moemaja loodab, et sel aastal on pidulikud sündmused jälle tagasi ning saame naistena särada eredamalt kui kunagi varem

Ketlin Bachmann juhatas sisse moenädala viimase päeva viimased etendused, esitles värsket sügistalvist kollektsiooni, mis oli osa Embassy of Fashioni disainerite kaamoslikult maagilisest moevaatemängust Twilight. Kollektsioon kannab disainerile omast tumeda romantismi pitserit, tonaalsuselt mängides kõigil musta varjunditel ja vastandades erinevaid materjale. Pimedust läbistavate välgusähvatustena on sisse segatud läikivat kulda ja hõbedat. Materjalidest on enim kasutatud erinevate struktuuride ja omadustega kunstnahka – mantlitest ja pükstkostüümidest kuni õhtukleitideni. Samuti miksituna teiste materjalidega nagu samet, võrkkangas, erinevad litterkangad ning metalldetailid.

Riina Põldroos esitles sügistalvist kollektsiooni nimega Luminary. “Öös ja pimeduses on saladusi ning sosinaid. Läigib siid ja vilgub litter. Kohe algab pidude hooaeg!” Põldroosi looming on naiselik ja peenelt pidulik. Kollektsiooni põhiteemaks on imeilusad kangad ja täiuseni viimistletud lõiked: litrite sära alla mattunud kombinesoonid ja kostüümid, voogavad siidkleidid, kontrastiks kuldnaastudega nahkrihmad ning dressipluus-pintsakud.

Kollektsioonis leidus ka Riina kaubamärgiks saanud pükskostüüme ja pikki pidulikke galakleite. Kollektsiooni jaoks loodud talvisest tähesärast inspireeritud prinditud siidkangad vaheldusid läikiva satiini ja litterkangastega. “Need kleidid ja kostüümid on peoloomad, loodud särama ja tantsima kõikidel talvistel pidudel!” kostab Põldroos.

Päeva viis pidulikult ja tempokalt lõpule Aldo Järvsoo sügiskollektsioon nimega La Boheme. Kollektsiooni südameks on mugav boheemlaslik eklektika, kus sügavalt säravates kalliskivitoonides toorsiidist jakid ja mantlid on kombineeritud siidsametist vabalt langevate kleitide ja tuunikatega. Värvigamma oli rubiinpunane, smaragdroheline, tsirkoon-oranž ja tormine meresinine segatuna talvise päikeseloojangu fuksiaroosaga. “Ilu ei pea maksma lõivu mugavusele ja mugavus ei pea tähendama ainult dresse, las need jäävad spordisaali!” ütles Järvsoo.

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitles Absolut, toetasid DHLValge Klaar, Estonia Resort Hotel & Spa, FreixenetLavazzaKEVIN.MURPHY, Goldtime, Fazer, rgb Baltic. Kuldnõela esitles Kaubamaja.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Anne & Stiil.

Esimese päeva galeriid SIIN.
Teise päeva galeriid SIIN.
Kolmanda päeva galeriid SIIN.
Neljanda päeva galeriid SIIN.

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee