Tallinn Fashion Weeki teine päev tõi naiselikkust ja peomeele

Pressiteade 20.10.2022


Sügisese Tallinn Fashion Weeki teine päev sai alguse looduse motiivide ja naiselikke kleitidega ning glamuurse lõpu peomeeleoluga.

Teise moenädala päeva juhatas sisse Perit Muuga kollektsiooniga Ebamaine Metamorfoos. Kollektsioon kujutab endast unenäolist viirastust, kus kaob piir inimese, looma, looduse ja tehisliku vahel.

Puuvillastel ja pehmest fliisist kangastel uitavad kaval rebane, vägev karu, nõtke hirv, ürgne piison, salapärane hunt, taltsutamatu hobune, graatsilised luiged ja valged tuvid. Õrnade vihmapiiskadega softshellid ja lumehelbe keerukat struktuuri meenutavad tepitud jopekangad mõjuvad ühtaegu modernselt ja looduslähedaselt. Klassikaline teksa seob mängleva kergusega igapäevase pidulikuga. Õhulised pehmed vormid organzadest heljuvad pehmete pilvedena. Luustikku meenutavad abstraktsed vormid paljastavad kandja salapärast sisemist nõtkust. Pidulikud kangad säravad pimedas talveöös sillerdava lumena.

Donna Nordica esitles kollektsiooni nimega Pööriöö Unenägu, kutsudes kaunite mustrite, hinge puudutavate sümbolite ning klassikaliste kleitide kaudu sisenema talvise pööriöö maagilisse maailma.  Donna Nordica maagilises maailmas saab esiemade vaimude abil üheskoos puudutada ilu ja armastuse lätteid. “Unenägude olemus on tänapäevalgi meile seletamatu ja müstiline, kuid me püüame neid mõista ja tunnetada. Nii pakub Donna Nordica uus kollektsioon võimaluse tajuda maagilisust ning ajas kohalolu,” kommenteeris bränd kollektsiooni.

Disainer Jelena Heinsaar esitles brändi LeSaar Atelier Dubaist inspireeritud kollektsiooni nimega Vibes of Dubai. Naine uues kollektsioonis on justkui nagu see kaasaegne ja kosmopoliitne tõmbekeskus. “Ta sulandub Dubai rütmiga, teab oma väärtust ja töötab hea eesmärgi nimel. Idamaine naine on seksikas, salapärane ja hõivatud. Tal on oma plaanid ja põhimõtted. Ei mingeid lühikesi kleite, selgeid reegleid, vaid ainult peened vihjed ja pooleldi väljaütlemised ning ohjeldatud kired. Nii nagu äris,” kirjeldab bränd, millise eluviisiga naisi ta kollektsiooni rõivaid kandmas näeb.

Brand NO.8 kollektsiooni teema on sügav nagu alati, viidates sel korral transtsendentsile. Sõna pärineb ladinakeelsest sõnast, mis tähendab üle astuma, teisele poole minema.  Kollektsiooni inspiratsioon pärineb puhkusest Guatemalas. Kolmest vulkaanist ümbritsetud Atitlani järv loob purskavate tippudega justkui kolmnurga. Kui vaadata sümboolika sügavust, siis kolmnurk tähistab sageli kolmandat silma, tšakrat, mis asub inimese otsmikul ja annab talle erilised müstilised võimed. Sama koht inspireeris disainerit kollektsioonis kasutama narmaid, etnilisi elemente, kaamelitoone ning sära, mis annab edasi energiavibratsiooni.

Möödunud hooajast liikus edasi ka elegantsi ja sportlikkuse ühendamise teema: “Praeguses üürikeses elus püüab naine olla produktiivsem ja ratsionaalsemalt aega sisustada, kuid samas säilitada naiselikkust ja väljendada oma sisemist ilu välismaailmas.” kommenteeris disainer.

Kunstnik Lotte Jürjendal tõi sügisese Tallinn Fashion Weeki moelavale ainulaadse kollektsiooni, esitledes kristallhelmeste ja poolvääriskividega ehitud kunstiteosid. Stiililiselt on tema loodud brändi Varvara Boutique’i mood palju mõjutatud antiikajastutest nagu barokk, rokokoo ja kuninganna Victoria ajastu, kuid  kontseptsiooniliselt seotud ka futurismiga.

Teoste suurim rõhk on rohketel keerukatel kristallhelmestikanditel, mille ebamaise sädeleva maagiaga on disainid kaetud ülevoolavalt pillava küllusega. Igale teosele kulub ohtralt poolvääriskive, Swarovski kristalle, klaaskristallhelmeid, pärleid ja litreid.

Kriss Sooniku sügis/talv 2022 kollektsioon on inspireeritud 70ndate glamuursetest kokteiliõhtutest. Kaubamärgile kohaselt on Kriss Sooniku kollektsioonis nii pesu, sohvariideid kui ka ready-to-wear rõivaid. Põhirõhk on, nagu alati, mugavusel, kuid seda kõike elegantses ja šikis võtmes. Uue kollektsiooni staar on eksklusiivne Katwoman trükiga veluurkangas. Seda toetavad ajatu veluur ja samet, comeback’i tegev sädelev diskokangas ning luksuslik hõbedane pits.

Tallinna moenädala raames esitleti esmakordselt koostöös laulja-laulukirjutaja Anetiga sündinud rõivakomplekte tema uue plaadi “Late to the Party” jaoks. Aneti uus plaat näeb ilmavalgust juba õige pea.

Piletid sügisesele moenädalale saab soetada SIIT.

PROGRAMM

T 18.10
19.00 Kaubamaja esitleb: Kuldnõel

K 19.10
17.30 Perit Muuga, Donna Nordica
19.00 LeSaar Atelier by Jelena Heinsaar, Brand NO 8
20.30 Lotte Jürjendal, Kriss Soonik

N 20.10
17.30 Karin Rask, I V L / Inga Vatsk-Laasner
19.00 Ivo Nikkolo, Kirill Safonov
20.30 Natali Õnnis, Alexanderling

R 21.10
17.30 Minimene, Haruu
19.00 Siret Design, Mammu Couture
20.30 Ketlin Bachmann, Riina Põldroos, Aldo Järvsoo

Sügisest Tallinn Fashion Weeki esitleb Absolut, toetavad DHLValge Klaar, Estonia Resort Hotel & Spa, FreixenetLavazzaKEVIN.MURPHY, Goldtime, Fazer, rgb Baltic. Kuldnõela esitleb Kaubamaja.

Tallinn Fashion Weeki ametlik meediapartner on Anne & Stiil.

Esimese päeva galeriid SIIN.
Teise päeva galeriid SIIN.
Disainerite kollektsioonide info ja pildid SIIN.

Lisainfo:
tfw.ee
press@tfw.ee

Meisi Volt, TFW kommunikatsioonijuht
meisi.volt@gmail.com

Anu Kikas, TFW peakorraldaja
anu@lfashion.ee